top of page

İptal-İade

İptal-iade ve Kayıt dondurma koşulları; Kayıt koşulları sözleşmesinin 2.maddesinde belirtilği gibidir. Bu madde gereğince;

Kurs başlamadan önce kayıt sildirmek (İPTAL) mümkündür. Bunun için yatırılan kurs ücretinden KDV (%10) kesinti yapılır ve geri kalan ücret kursiyere iade edilir.

Kursun ilk 5 saati içerisinde kayıt sildirmek istenirse, kurs ücreti KDV (%10) kesinti yapılarak kursiyere iade edilir. Kursun ilk 5 saatinden sonra kursa katılmama ya da yarıda bırakma halinde kursiyer kurs ücreti iadesi alamaz.

Çoklu Kur alımlarında (2 Kur birden / 3 Kur birden), kursiyer satın almış olduğu kurları içinde bulunduğu Eğitim-Öğretim yılında tüketmelidir. İlgili Eğitim ve Öğretim yılında tüketilmeyen Kurlar bir sonraki yıla devredemez.

Kurs ücretini iadesi yalnız aşağıdaki koşullarda taahhüt edilir:

1-Bir hastane tarafından verilen sağlık raporu ibraz edilerek

2-Başka bir şehre atanılması halinde, yeni çalışma kontratının ya da yeni işverenin vereceği bir belgenin ibraz edilmesi koşuluyla

Kurs başladıktan sonra ilk 5 saati içinde mazeretlerini dilekçe ile başvuranlar için, kayıt dondurma işlemi İ.K.M kurs yönetimi tarafından uygunluğu onaylandıktan sonra işleme konulacaktır. Kayıt dondurma 4 ay süre ile geçerlidir. Bu süre içinde programa devam edilmediği takdirde herhangi bir hak iddia edilemez.

Yeterli kursiyer sayısına ulaşılmadığı durumlarda Kurulumuz kursu kapatma hakkını saklı tutar. Bu durumda kurs ücreti kursiyere iade edilir.

Her türlü ücret iadesinde kayıtta düzenlenen makbuzun da iadesi gerekir. Ücret iadeleri kursiyerin bildirdiği banka hesabına havale/EFT yoluyla iletilir.

bottom of page