top of page

İSPANYOLCA KURSU

İspanyolca Dil eğitiminde yılların verdiği tecrübemiz ve alanında uzman eğitmenlerimiz ile, başlangıç seviyesinde ileri seviyeye kadar İspanyolca kursları sunuyoruz. İspanyolca kurslarımız 8 seviyeden oluşmaktadır ve yerel ihtiyaçları göz önünde tutarak, Avrupa Öğrenim, Eğitim, Değerlendirme Konseyi tarafından belirenen Avrupa Birliği Dil Kriterleri’ne (Common European Framework) uygun olarak düzenlenmiştir.

 

Seviye 1 – 2 (A1) 

Bu seviyeyi başarıyla tamamlayan katılımcı günlük hayata dair basit cümleler kurabilir ve kısa metinleri okuyup yazmayı öğrenir. Kendini diğer kişilere tanıtabilir. Yaşadığı yer, sahip olduğu nesneler ve tanıdığı kişilerle ilgili basit bilgiler alabilir ve verebilir. Kendisi ile yavaş ve anlaşılır şekilde konuşulduğunda başlangıç düzeyinde iletişim kurabilir.

 

Seviye 3 – 4 (A2) 

Bu seviyeyi başarı ile tamamlayan katılımcı kendisi, ailesi, alışverişi, sevdiği yerler ve işi hakkında kurulan başlıca cümleleri anlayabilir. Katılımcının aşina olduğu ve cevaplarını bildiği günlük işler hakkında zamanında bilgi verebilir. Geçmişiyle ilgili bilgileri ve çevresinde oluşan anlık ihtiyaçları basit şekilde yazabilir.

 

Seviye 5 – 6 (B1) 

Bu seviyeyi başarı ile tamamlayan katılımcı kapsamlı dil bilgisi kullanabilir, isteklerini kolayca iletebilir, konuşulanları rahatça anlayabilir.

Seviye 7 - 8 (B2)

Öğrenci karmaşık yazıların ana fikrini anlamaya başlar. Kendi alanlarındaki teknik tartışmalara katılabilir. Yazılı olarak belirli konularda görüşlerini aktarabilir. 

bottom of page